Кабінет Міністрів України Розпорядженням №428-р від 13 червня 2018 року затвердив План заходів на 2018 рік щодо впровадження Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ).

Нагадаємо, НПСВ, що розрахований на 16 років і містить чіткий перелік природоохоронних заходів, які мають забезпечити поступове скорочення викидів, був схвалений урядом 8 листопада 2017 року. До участі у ньому на добровільній основі долучилися 90 великих спалювальних установок із 223, існуючих в Україні. 

План заходів на 2018 рік містить заходи, ключове завдання яких – сформувати засади для ефективного впровадження НПСВ, а саме:

  1. Робота з операторами для подальшого практичного впровадження НПСВ. Навесні спільними зусиллями мали бути б визначені основні потреби щодо реконструкції, модернізації та технічного переоснащення великих спалювальних установок, а до кінця літа – окреслені пріоритети для реалізації таких проектів.
  2. Забезпечення фінансової спроможності. До кінця серпня уряд очікує завершити визначення комплексу потенційних джерел та інструментів фінансового забезпечення впровадження НПСВ. 
  3. Інституційно-організаційна діяльність. Восени мають бути розроблені проекти актів щодо утворення Організаційного комітету з питань впровадження НПСВ, а також про затвердження плану заходів на 2019-2033 роки щодо реконструкції, модернізації та технічного переоснащення об’єктів, які входять до НПСВ.
  4. Розроблення фінансового та технологічного підґрунтя для функціонування системи моніторингу, звірки та контролю щодо викидів забруднюючих речовин від великих спалювальних установок.