Кабінет Міністрів України своєю Постановою №478 від 13 червня 2018 року створив Раду з питань торгівлі та сталого розвитку, затвердив її склад та положення. Рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом КМУ, що утворюється з метою започаткування роботи дорадчої групи з питань сталого розвитку та відбору кандидатів до групи експертів відповідно до статті 299 Угоди про асоціацію.

Дорадча група з питань сталого розвитку вже мала б бути створена давно, адже дорадча група від європейської сторони вже готова працювати, а на минулорічному форумі громадських організацій замість української дорадчої групи Україну представляла ad-hoc делегація. Зараз з’явився шанс на просування цього питання, проте, наразі не зрозуміло, наскільки оперативно зможе Рада з питань торгівлі та сталого розвитку (що складається з 26 членів!) запустити роботу дорадчої групи. 

До Ради увійшли, окрім представників державних органів, представники громадських організацій, профспілок, організацій роботодавців. Тому, можна сподіватись, що таке широке представництво в Раді зможе забезпечити широке представництво усіх зацікавлених сторін і в самій дорадчій групі.

Окрім цього, новостворена Рада також може подавати КМУ пропозиції щодо виконання глави 13 Угоди про асоціацію “Торгівля та сталий розвиток”, що розширює сферу її компетенції за межі суто інституційних питань.