17 квітня Верховна Рада України схвалила за основу у першому читанні урядовий законопроект, спрямований на подолання негативних наслідків Чорнобильської катастрофи та запобігання таким техногенним аваріям у майбутньому. Проект Закону про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему (№ 6624 від 22.06.2017), серед іншого, визначає:

  •  новий строк виконання заходів та бюджетного фінансування - на період до 2020 р., включаючи заходи, виконання яких передбачено протягом 2017 року,
  •  оновлення необхідних заходів - завершення будівництва та введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, забезпечення будівництва та безпечної експлуатації сховища сухого типу для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу РВПК-1000 Чорнобильської АЕС (СВЯП-2), введення в експлуатацію заводу з переробки рідких радіоактивних відходів тощо.

Не зважаючи на важливість та невідкладність вжиття заходів, законопроект тривалий час не вносився у порядок денний парламенту (первинно включений у порядок денний лише 22 березня 2018 р., по спливу 9 місяців з часу реєстрації законопроектів). Лише 17 квітня 2018 р. після декількох переголосувань законопроект одержа236 голосів депутатів, необхідних для його прийняття у першому читанні.