18 квітня 2018 року у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи відбувся круглий стіл "Екологічні аспекти розвитку гідроенергетики в Україні".  Круглий стіл став майданчиком для обміну думками між депутатами, енергетиками, представниками Мінприроди, екологічної громадськості, місцевих громад, науковцями. 

Як сказав Василь Полуйко, заступник міністра екології та природних ресурсів, Програма розвитку гідроенергетики на період до 2025 року не проходила жодних транскордонних консультацій із Молдовою чи консультацій із громадськістю, не була об’єктом стратегічної екологічної оцінки, не містить жодних альтернатив, в наслідок чого «недостатньо продумане управлінське рішення призвело до накопичення значної кількості проблем як на національному, так і на міжнародному рівнях».

Учасники заходу зі сторони природоохоронців окреслили сфери викликів, пов’язаних із реалізацією даної програми: (1) суперечить міжнародним та євроінтеграційним зобов’язанням України; (2) не враховує питань охорони довкілля; (3) нехтує демократичними механізмами щодо проведення консультацій; (4) містить ризики соціального характеру.

У свою чергу, представники гідроенергетичного сектору апелювали до ролі гідроенергетики в енергетичному балансі України та того, що вони діють виключно в межах вже затверджених програм та нормативів, водночас визнають недовіру громадян до великих проектів.

За результатами круглого столу профільний комітет має прийняти комплексний документ із рекомендаціями для всіх зацікавлених відомств.