На веб-сайті Міністерства екології та природних ресурсів України розпочато громадське обговорення проекту Національного плану управління відходами до 2030 року. Цей документ планується затвердити розпорядженням КМУ. 

Національний план управління відходами розроблено для реалізації Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року, прийнятої минулого року. Проект Національного плану передбачає низку завдань та заходів щодо основних видів відходів (муніципальні, небезпечні, промислові, будівельні, відходи сільського господарства, відходи упаковки, електронні відходи тощо). У більшості випадків передбачається розробка спеціальних законів щодо управління такими видами відходів. 

Окрім того, проектом передбачено низку загальних пріоритетних напрямів і заходів, зокрема розробка рамкового закону про відходи та створення спеціального центрального органу виконавчої влади з питань управління відходами та єдиного центру із забезпечення виконання міжнародних конвенцій, що регулюють питання поводження з небезпечними відходами та речовинами. Такі загальні заходи також включають окремий пріоритет щодо підвищення обізнаності населення з питань управління відходами.

Обговорення триватиме до 23 вересня 2018 року.