На початку серпня 2018 року Мінприроди оприлюднило звіти за І та ІІ квартал щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині охорони довкілля. Формат та зміст звіту відповідає прийнятому восени 2017 року та оприлюдненому навесні цього року плану заходів на виконання Угоди про асоціацію. Нагадаємо, що новий план відмінив усі попередні плани заходів, включаючи плани імплементації кожної конкретної директиви та регламенту. 

До кожного із пунктів плану у звіті додається рубрика “Прогрес виконання заходу у звітному періоді”. Такий підхід до звітування є, з одного боку, позитивним, оскільки можна моніторити, що робило Мінприроди у вказаний період для виконання визначеного завдання. Тим не менше, з іншого боку, відсутність індикаторів успішного виконання заходу у самому плані, часто не дає достатньо інформації про те, на якому власне етапі імплементації ми знаходимось. Зокрема, не зрозуміло, чи дотриманий вказаний в плані дедлайн чи ні. Тому було б корисно вказувати чи захід “повністю виконаний”, чи “на початковому етапі виконанні”, чи “на етапі планування” та ін.

Якщо порівняти звіти за І та ІІ квартали, то можна побачити, що багато інформації про стан виконання дублюється в обидвох звітних періодах. Наприклад, Закон про СЕО був прийнятий в березні 2018 року, проте ця інформація міститься і в звіті за ІІ квартал. Зважаючи на це, було б корисно додавати до звіту методичні пояснення для розуміння того, яка саме інформація входить до звіту за вказаний період. 

Оприлюднення таких звітів є не лише  виконанням законодавчо закріпленої вимоги, але й гарною практикою відкритості та прозорості Мінприроди, а для громадськості - корисним джерелом інформації про здійснення моніторингу та проведення інформаційних та адвокаційних кампаній.