Єдиний державний портал відкритих даних data.gov.ua 23 травня 2018 року поповнився іще одним набором екологічної інформації – Державне агентство водних ресурсів України оприлюднило дані державного моніторингу поверхневих вод, що охоплюють 435 пунктів спостереження за 16 показниками на річках восьми головних водних басейнів протягом 2008-2018 років. Передбачається, що дані оновлюватимуться кожні 85 днів. Публічна інформація подана у машиночитаному форматі, тобто придатна для розпізнавання і автоматичної комп’ютерної обробки. Таким чином кожен громадянин зможе не лише отримати актуальну інформацію про стан води у своєму регіоні, але і долучитися до контролю за ним. 

Згідно із відомостями Global Open Data Index дані щодо якості води належать до найбільш закритих у світі - лише 15 країн із 94 оприлюднюють інформацію щодо якості води в машиночитаному форматі. Від тепер до них приєдналася і Україна. 

Більш дружнім для пересічного користувача є інтерактивний портал «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України», який Держводагенство запустило в тестовому режимі. Він, опираючись на даних моніторингу, дає можливість оцінити стан водних ресурсів відносно гранично допустимих концентрацій показників якості води на кожному із пунктів спостереження.

Нагадаємо, що 20 грудня 2017 року уряд прийняв зміни до постанови №835 щодо наборів даних, які підлягають оприлюдненню, зокрема, удвічі розширив кількість таких наборів та закріпив вимогу щодо їх оприлюднення у машиночитаному форматі.