У Женеві 28-30 травня 2018 р. відбулось засідання міждержавної робочої групи в рамках Конвенції Еспо про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті. Головним завданням засідання було підготувати проекти рішень для їх прийняття на позачерговій сесії Наради сторін Конвенції Еспо.

Попередня сесія Наради сторін у Мінську (2017 р.) не змогла прийняти ключове рішення щодо дотримання країнами своїх зобов’язань за конвенцією, головним чином через розбіжності у справі щодо Великобританії (розширення АЕС Хінклі). Цього разу на позачергову сесію було підготовлено окремі рішення по кожній справі. Так, щодо України підготовлено і обговорено на засіданні робочої групи два рішення про порушення Конвенції Еспо, які будуть розглянуті на позачерговій сесії Наради сторін Конвенції Еспо. Одне рішення стосується довготривалої справи по будівництву каналу Дунай-Чорне море, друге рішення – продовження строків експлуатації двох блоків Рівненської АЕС.

Окрім того, робоча група продовжила мандат тимчасової міжурядової групи, яка займається розробкою керівних принципів щодо застосування Конвенції Еспо до ситуацій з продовженням строків експлуатації ядерних установок. Робоча група також затвердила технічне завдання для цієї групи, а проект керівних принципів має бути представлений на розгляд чергової восьмої сесії Наради сторін Конвенції Еспо у 2020 р. Спеціальна тимчасова група складається з представників зацікавлених держав. У своїй роботі вона повинна забезпечити своєчасні та належні можливості для участі громадськості.

Позачергова сесія Наради сторін Конвенції Еспо відбудеться 5-7 лютого 2019 року у Женеві.