24 червня 2017 р. у Сорбонні Президент Франції Макрон представив проект Глобального пакту для довкілля (Global Pact for the Environment), розроблений групою експертів під головуванням Лоран Фабіус (голова Конституційної Ради Франції, колишній міністр іноземних справ). У презентації взяли участь багато колишніх і діючих політиків, включаючи екс-Генсека ООН Пан Гі Муна та екс-губернатора Каліфорнії Арнольда Шварцнегера. 

Ініціатива щодо пакту, вочевидь, має зовнішньо-політичну мотивацію, оскільки його презентація відбувалась на фоні розбіжностей між Францією та США щодо зміни клімату та візиту Президента США Трампа до Парижу у липні 2017 року. Останнім часом повідомляють, що Макрон має намір продовжувати просувати цю ініціативу і восени внести проект пакту на розгляд ГА ООН. Цьому передуватиме одноденна конференція, що відбуватиметься у Колумбійському університеті (Нью-Йорк, США).

Проект Глобального пакту для довкілля за змістом є комплексним міжнародно-правовим актом. Не зважаючи на повідомлення про те, що пакт спрямований на встановлення фундаментальних екологічних прав людства, насправді його положення стосуються усього комплексу питань міжнародно-правової охорони довкілля - від зміни клімату до відомих принципів екологічного права (попередження, забруднювач платить тощо). Права людини, водночас, займають чільне місце у проекті акту, який інтегрував усі доробки міжнародного права з цього питання.