У рамках Конвенції Еспо про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті продовжується робота над розробкою рекомендацій щодо її застосування до проектів у сфері атомної енергетики. Наступне засідання редакційної групи, на якому буде розглянуто перший проект рекомендацій, відбудеться у серпні 2016 року.

Оцінка впливу на довкілля ядерних об’єктів має свою специфіку, особливо в контексті ймовірного транскордонного впливу. Держави-сторони Конвенції прийняли рішення про необхідність розробки рекомендацій у 2014 році у відповідь на труднощі, з якими зіштовхуються держави під час її застосування до проектів будівництва АЕС, сховищ відпрацьованого ядерного палива та ядерних відходів, продовження строків експлуатації АЕС.

Комітет з питань імплементації Конвенції останніми роками розглянув кілька справ у цій сфері щодо Вірменії, Великобританії та України. Так, Україна була визнана порушником Конвенції , оскільки не проводила транскордонну оцінку впливу на довкілля під час продовження строків експлуатації двох реакторів Рівненської АЕС. На жаль, у результаті доопрацювання Верховною Радою проекту Закону «Про оцінку впливу на довкілля» 2009а-д відповідна норма була викреслена, тож проблема так і не буде вирішена.