Керівник торгово-економічного відділу Представництва ЄС в Україні Ніколас Бердж днями заявив, що ЄС вимагає негайного зняття заборони на експорт лісу-кругляка з України. Це ж питання окреслила заступник Міністра економіки Наталія Микольська підсумовуючи засідання Комітету Асоціації Україна – ЄС в торговельному складі. На їх думку, заборона експерту – це порушення Угоди про асоціацію та принципів вільної торгівлі. Вочевидь, це питання доведеться вирішувати вже новому Уряду. 

Мінекономіки та представництво ЄС у питанні експорту лісоматеріалів чомусь ігнорують спеціальну норму Угоди про асоціацію (Розділ «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею») щодо торгівлі лісовою продукцією. Стаття 294 Угоди є чітка: «З метою сприяння сталому управлінню лісовими ресурсами Сторони зобов’язуються працювати разом для покращення правозастосування та управління в лісовій галузі та сприяти торгівлі легальною і сталою лісовою продукцією». Метою співпраці у цій сфері між Україною та ЄС, таким чином, є стале управління лісовими ресурсами, а не вільна торгівля лісоматеріалами, які de facto мають незаконне походження. 

Ліси головним чином виконують екологічні, а не економічні функції в державі. Якщо Україна не може покращити правозастосування у цій сфері, зокрема, викорінення незаконної заготівлі, безпосереднім пріоритетом сторін Угоди має бути покращення такого правозастосування, а не сприяння вільній торгівлі нелегальною деревиною.