У середині грудня 2016 року відбулось засідання спеціального органу з питань реалізації Конвенції Еспо про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (міжвідомча координаційна рада). Під час засідання було вирішено здійснити низку практичних заходів для забезпечення виконання Конвенції Еспо, зокрема у сфері енергетики та транспорту.

У сфері енергетики вирішено розпочати процедуру транскордонної оцінки впливу на довкілля щодо переоцінки безпеки 1 та 2 реакторів та майданчика Рівненської АЕС (січень 2018), виробничих майданчиків ЮАЕС та ЗАЕС (лютий 2017). Окрім того, було вирішено продовжити транскордонні консультації щодо будівництва третього та четвертого реакторів ХАЕС (квітень 2017).

Окремо було розглянуте питання роботи каналу Дунай-Чорне море. Уряд планує вирішити розбіжності з Румунією у двосторонньому порядку. Тим часом, Румунію буде поінформовано про включення каналу Дунай-Чорне море в карту внутрішніх водних шляхів (після прийняття закону про внутрішній водний транспорт). Жодних рішень щодо транскордонної оцінки впливу на довкілля цього об’єкту не приймалось.

Вказані рішення вочевидь є підготовкою до чергової Наради сторін Конвенції Еспо (червень 2017 року), де Україна має звітуватись щодо усунення порушень своїх зобов’язань, зокрема в процесі будівництва каналу Дунай-Чорне море та продовження строків експлуатації 1 та 2 реакторів РАЕС.