В Україні триває епопея з призначенням керівників заповідників, національних природних парків та інших установ. В останній час цей процес є доволі прозорим, зокрема громадськість має можливість слідкувати за роботою конкурсної комісії он-лайн. Водночас, результати окремих конкурсів викликали бурхливу реакцію природоохороннців та медіа в Україні, які звинувачують комісію у корупції та необ’єктивності. Особливо відомою стала ситуація навколо переможця на посаду керівника НПП «Тузлівські лимани», відео співбесіди з яким викликало обурення політиків та громадських активістів. 

Перший висновок: очевидним і найважливішим, на нашу думку, є те, що організація конкурсів була надто недосконалою і не може забезпечити відбір кваліфікованих кандидатів на такі – у першу чергу природоохоронні – посади. Фактично, була досягнути лише мета прозорості. На часі зміна правил організації таких конкурсів.

Другий висновок: є очевидний брак довіри до таких конкурсів та брак кандидатур, спроможних очолити роботу таких установ.