Ці домовленості були досягнуті під час візиту Прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа до Києва 13 лютого 2017 року, під час якого було укладено Дорожню карту розвитку українсько-молдовського співробітництва на 2017 рік.

Під час переговорів між Президентом України та Прем’єр-міністром Молдови було домовлено про формування спільної комісії та «рішучі кроки», які прискорять вирішення екологічних проблем Дністра. Спільна комісія буде створена з участю Європейської Комісії «для залучення зусиль і фінансової допомоги та забезпечення прозорості цього процесу». На думку Президента України необхідно об’єднати зусилля у вирішені екологічних проблеми і кроків щодо забезпечення енергетичної незалежності як України, так і Молдови. 

За словами міністра екології України О. Семерака робочу комісію буде створено на рівні Мінекології та Міненерго двох країн, яка займатиметься питаннями регулювання проходження води та загального стану р. Дністер. Ключовим питанням в цьому контексті є розвиток Україною гідроенергетики на Дністрі. Водночас, Україна також висловлює стурбованість забрудненням Дністра через вкрай незадовільний стан очисних споруд у м. Сороки (Республіка Молдова) та негативною ситуацією з промисловим забрудненням р. Киргиж-Китай на території Молдови.

Таким чином, енергетичні та екологічні питання будуть розглядатись як взаємопов’язані. Наразі не зрозуміло, наскільки широкий мандат матиме комісія і чи братиме в ній участь ЄС.