3 лютого 2017 року Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ про заборону полювання на лося. Це важливий сигнал для екоспільноти України, адже документ має насамперед власне природоохоронну мету – збереження та відтворення популяції лося європейського (Alces alces) у дикій природі.

Документ встановлює заборону полювання на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. Здійснення державного нагляду (контролю) за дотримання режиму цієї заборони покладено на Державну екологічну інспекцію. Водночас передбачається розробка програми відтворення лося європейського в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

«З мораторієм на відстріл цих тварин Україна запізнилася на кілька десятиліть. Зараз за різними підрахунками популяція лосів в Україні нараховує від 2 тис. особин до 6 тис. Тоді як в Білорусі і Польщі близько 30 тис.», – прокоментував підписаний Наказ Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» вважає, що такі заходи матимуть негативні наслідки для розвитку мисливської галузі і, як наслідок, не призведуть до збільшення поголів’я тварин, мораторій на полювання доцільно вводити на територіях, де його чисельність нижча допустимої.  

Проте є те, що об’єднує екологічну і мисливську спільноти, – держава має направити більше зусиль і на боротьбу з браконьєрством. Лише так можна захистити і відновити багатство тваринного світу України.