4 жовтня Верховна Рада прийняла одразу три закони, які мали б значно змінити основні підходи до екологічного регулювання державного планування та господарської діяльності в Україні, у тому числі щодо водних ресурсів. 

Це закони щодо оцінки впливу на довкілля,  стратегічної екологічної оцінки та впровадження басейнового принципу в управлінні водними ресурсами. Усі ці ініціативи довго чекали політичної волі депутатів та уряду, а їх прийняття безумовно є особистим досягненням Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

Ухвалення цих законів стало першим реальним втіленням євроінтеграції у природоохоронній сфері. Низка громадських організацій та делегація ЄС вже привітали уряд з їх прийняттям. Експерти нашого центру доволі стримано оцінюють ці нововведення та перспективи їх застосування. Зрозуміло одне: прийняття законів – лише перший крок до практичного впровадження цих інструментів в Україні. Потрібна буде низка подальших рішень уряду та міністерств, навчання та інформування зацікавлених сторін.

Наразі Мінприроди намагатиметься отримати максимальний зиск від самого факту прийняття цих законів, у першу чергу для демонстрації прогресу в імплементації Угоди про асоціацію та зобов’язань за Енергетичним співтовариством, а також зняття тривалих санкцій в рамках Оргуської та Еспо конвенцій.