У червні 2017 року у м.Мінськ відбудеться чергова (сьома) сесія Наради сторін Конвенції Еспо про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті. Це важлива подія, останні приготування до якої відбувались протягом минулого тижня в Женеві за участі близько 40 держав Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Найважливішим предметним питанням порядку денного Наради сторін буде, мабуть, застосування Конвенції Еспо до діяльності у сфері ядерної енергії. Це, зокрема, важливо для України, щодо якої у 2014 році було прийнято рішення про порушення зобов’язань в процесі продовження строків експлуатації Рівненської АЕС. Це рішення мало сильний резонанс у багатьох, переважно «ядерних», державах Європи. У червні 2017 року Нарада сторін затвердить низку рекомендацій щодо застосування Конвенції Еспо у сфері атомної енергії, зокрема й звертаючи увагу на український прецедент. Окрім того, під час Наради сторін відбудеться паралельний захід на цю тему, включаючи презентацію рекомендацій. Минулого разу, у 2014 році в Женеві, такий захід організовували громадські організації з України. Цього разу естафету прийняв Європейський Союз.

Окрім звичних формальних питань, як от затвердження робочого плану на наступні три роки, Нарада сторін включатиме панельні обговорення, зокрема щодо зміни клімату.