14 листопада 2016 року Рада ЄС у закордонних справах прийняла висновки щодо Східного партнерства, у яких дала оцінку процесам, що відбуваються в рамках Східного партнерства, та зробила наголос на окремих важливих питаннях. 

У сфері довкілля можна виділити три основні моменти, на які звернула увагу Рада:

  • Положення щодо енергетики дають чіткий сигнал необхідності застосування “найвищих міжнародних стандартів щодо ядерної безпеки та охорони довкілля”.
  • Важливими додатковими елементами в контексті співпраці з країнами Східного партнерства Рада розглядає Порядок денний ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року та Паризьку угоду про зміну клімату.
  • Визнання важливості та необхідності імплементувати Декларацію з питань довкілля та зміни клімату, нещодавно прийняту на рівні міністрів довкілля країн Східного партнерства. 

Окрім цього, Рада підтверджує важливість залучення організацій громадянського суспільства до ініціатив Східного партнерства. Тому обговорення подальшого порядку денного як Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, так і Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, засідання яких відбулись минулого тижня, є однозначно на часі. 

Нагадаємо, що Східне партнерство – це політика ЄС, що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС і є продовженням східного напрямку Європейської політики сусідства.