11 травня Прем’єр міністр В.Гройсман повідомив, що уряд звільнив очільника лісової галузі та планує створити нову систему для запобігання варварським рубкам лісів. У свою чергу, Міністр екології О.Семерак заявив, що Уряд підтримав його пропозицію тимчасово заборонити так звані санітарні рубки (які є найбільшим джерелом надходження комерційної деревини).

Національні ЗМІ розповіли про заборону санітарних рубок. Водночас, заборона санітарних рубок – це лише намір уряду. Громадські організації повідомляють,  з посиланням на Центр підтримки реформи при КМУ, що наразі лише готується таке рішення. Вочевидь, мова йде про перегляд правил проведення санітарних рубок та посилення контролю.

Врегулювання санітарних рубок є важливим в контексті боротьби зі знищенням українських лісів. Заготівля деревини в Україні зростає, а масштаби незаконної заготівлі турбують громадськість. Європейський Союз вимагає зняти заборону на експорт деревини (кругляка), проте без вирішення питання нелегальних рубок така вимога навряд чи може бути виконана.  
Угода про асоціацію визначає стале управління лісами пріоритетом співпраці ЄС та України у цій сфері, тому покращення правозастосування з цього питання є пріоритетом для сторін Угоди.