13 квітня 2017 року Держстат оприлюднив показники ведення лісового господарства за 2016 рік. 

Так, згідно з офіційною статистикою, у 2016 році паливна деревина становила 57,6% від загального обсягу заготовленої ліквідної деревини, решту 42,4% - лісоматеріали круглі. Основна частина ліквідної деревини була заготовлена від санітарних рубок (47,3%) та від рубок головного користування (43%). Протягом 2016 року у лісгоспах держави зафіксовано 7506 випадків незаконних рубок, однак такі цифри далекі від реальності, свідченням чому є численні фото і аерознімки. 

Введення мораторію на експорт лісу-кругляку не лише не сприяє сталому та екологічно збалансованому лісокористуванню, а навпаки заганяє його в ще більш вишукані тіньові схеми, коли ліквідна деревина відпускається як некондиційна, а відсутність належного контролю та адекватної відповідальності за протиправну діяльність є певною індульгенцією для незаконних оборудок. 

Згідно з офіційними даними лісистість території країни у 2015р. становила 15,9%, проте, за оцінками експертів, внаслідок безконтрольної вирубки вона не перевищує 11%. Впровадження належної системи моніторингу використання лісів, зокрема, інтерактивної карти вирубки лісів, не лише окреслить реальну ситуацію, але буде також ефективним інструментом сталого лісокористування.