28 лютого – 3 березня 2017 р. в Женеві відбулось 56-е засідання Комітету з питань дотримання Оргуської конвенції. На засіданні основна увага була приділена виконанню окремими країнами рішень щодо усунення недотримання Конвенції, зокрема й України.

Під час засідання заслухано доповідача з цього питання, представника уряду та громадськості (останні двоє брали участь через Інтернет зв’язок).  Комітет вирішив перенести остаточну дату подання інформації щодо виконання рішення Україною на 1 квітня 2017 року. Початок квітня – об’єктивно останній термін, який дозволить Комітету врахувати здійснення будь-яких кроків з боку України, оскільки проекти рішень до Наради сторін (яка відбудеться у вересні) готуються заздалегідь. Наразі, Комітет визнає вирішення проблем із доступом до екологічної інформації, але наполягає також на прийнятті проекту закону про оцінку впливу на довкілля з метою забезпечення належних засад для участі громадськості у процесі прийняття рішень. Представник Мінприроди повідомив, що вони очікують повторного голосування і прийняття Парламентом Закону про оцінку впливу на довкілля в березні 2017 року. Представник громадськості також підтвердила позитивні прогнози і зазначила, що погоджується із позицією Комітету запропонувати позбавити Україну спеціальних прав за Конвенцією у разі, якщо до 1 квітня 2017 р. такий закон не буде прийнятий. 

Рішення щодо недотримання Україною Конвенції, яка закріплює екологічні права громадян, має довгу історію, що почалась з будівництва каналу Дунай – Чорне море у 2003 р. Ключовою вимогою до України є усунути системні недоліки законодавства щодо доступу до екологічної інформації та забезпечення участі громадськості у процесі прийняття екологічно значимих рішень.