21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України утворив п’ять окружних екологічних інспекцій (Столична, Карпатська, Центральна, Поліська та Кримсько-чорноморська), ліквідувавши 12 територіальних органів Державної екологічної інспекції (ДЕІ) в окремих областях та регіонах. За словами О. Семерака, Міністра екології та природних ресурсів України, округи сформовано за еколого-ресурсним та еколого-техногенним принципом. 

Одночасно із ліквідацією 12 територіальних підрозділів, були внесені й зміни до штату апарату та територіальних підрозділів ДЕІ. У результаті, апарат ДЕІ було збільшено на 22 штатні одиниці, а штат територіальних органів було відповідно зменшено. Якщо така зміна пов’язана із реформою ДЕІ, це може означати значне послаблення територіальних підрозділів. Водночас, це може також означати, що частину їх функцій (наприклад, контроль за найбільшими забруднювачами) буде передано в центральний апарат ДЕІ.

Ця реформа є пілотною і відбувається в рамках загальної концепції створення державної природоохоронної служби, яка має поглинути ряд інших контролюючих органів у цій сфері. Усього передбачається створення 10 окружних органів та 27 обласних інспекційних підрозділів.