12 вересня 2017р. О.Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України, презентував проект нової екологічної стратегії для України.

Нова стратегія до 2030 року спирається на основі виклики щодо стану довкілля, Угоду про асоціацію з ЄС та концепцію сталого розвитку. Стратегія містить 5 цілей: (1) формування в суспільстві екологічних цінностей і засад сталого споживання та виробництва, (2) забезпечення сталого розвитку природно-ресурсного потенціалу України, (3) забезпечення інтеграції екологічної політики в процес прийняття рішень щодо соціально-економічного розвитку України, (4) зниження екологічних ризиків для екосистем та здоров'я населення до соціально прийнятного рівня та (5) удосконалення та розвиток державної системи природоохоронного управління.

Стратегія містить 35 показників оцінки реалізації нової екологічної політики, кожен з яких є не лише індикатором моніторингу її виконання, але й визначає цільові значення на 2020, 2025 та 2030 роки. У своїй презентації міністр першим серед них зазначив Індекс екологічної ефективності (Environmental Performance Index), що свідчить про бажання та готовність займати чільні місця у глобальних процесах збереження довкілля та досягнення сталого розвитку.

Проект вже розміщено на веб-сайті Мінприроди для громадського обговорення, яке триватиме до 4 жовтня 2017 року.