19 квітня 2017 р. Уряд затвердив нове положення про Державну екологічну інспекцію України (попереднє положення, затверджене Указом Президента України, ще не втратило чинності).

Про плани реформувати Держекоінспекцію неодноразово останнім часом заявляв Міністр екології О.Семерак. Водночас, заявлені реформи не відображені у новому положенні. Нове положення покликане лише привести роботу інспекції у відповідність до нового законодавства.

Водночас, певні зміни були внесені цього разу. Серед  них можна виділити: обмеження чи призупинення діяльності підприємств тепер здійснюється виключно за рішенням суду, а екологічна інспекція може лише звертатись до суду з такими позовами (відповідно, також позбавлена повноважень пломбувати об’єкти та приймати рішення про відновлення діяльності); територіальні органи інспекції не обов’язково будуть створені у кожній області (що відповідає анонсованим планам створити окружні органи); змінено порядок призначення голови екологічної інспекції.

Тож анонсована реформа, яка не знайшла відображення у новому положенні, відкладається. Наразі очікуємо затвердження концепції створення нової державної природоохоронної служби.