За результатами останнього засідання Комітету з питань імплементації Конвенції Еспо (про транскордонну оцінку впливу на довкілля) Мінприроди України повідомило, що його представник став заступником голови Комітету.

Водночас, для України актуальними є й інші результати засідання. По-перше, Україна проінформувала про підготовку восьми підзаконних актів для реалізації нещодавно прийнятого закону «Про оцінку впливу на довкілля». Комітет звернув увагу на те, що надзвичайно важливо забезпечити, щоб такі підзаконні акти відповідали вимогам Конвенції Еспо. По-друге, зважаючи на постійне недотримання конвенції Україною і малий прогрес щодо вирішення питання каналу Дунай-Чорне море, Комітет вирішив розробити для України план заходів з виконання конвенції. По-третє, Комітет обговорив питання щодо продовження строків експлуатації 1 та 2 блоків Рівненської АЕС. Україна розпочала попередні консультації з Австрією навесні 2017 року, проте Комітет вирішив звернутись до України з додатковими пропозиціями, зокрема оповістити інші зацікавлені країни (Білорусь, Угорщину, Польщу, Молдову, Румунію та Словаччину), підготувати документацію з оцінки впливу на довкілля, провести громадське обговорення тощо. Нарешті, Комітет знову відкрив раніше закриту справу щодо добудови ХАЕС 3-4, зважаючи на інформацію від Польщі, яку українська сторона запросила до продовження консультацій. 

Окрім того, 23 жовтня 2017 року набрала чинності друга поправка до Конвенції Еспо, якою, зокрема, вводяться міжнародно-правові положення щодо функціонування Комітету та механізму розгляду імплементації в цілому.