На початку жовтня стало відомо про намір Уряду затвердити новий План заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

Новий план замінить усі попередні плани, включаючи плани імплементацій кожної директиви. За повідомленням Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС (УС ПГС), згідно із задумом Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції план заходів стане основою для функціонування он-лайн системи «Пульс Угоди», що буде демонструвати результати моніторингу на основі даних про виконання плану заходів.

УС ПГС розкритикувала як непрозорий підхід до розробки нового плану, так і саму якість проекту плану заходів. Зокрема, УС ПГС звернула увагу профільного віце-прем’єра на те, що нові заходи пропонуються без оцінки виконання попередніх, відсутність механізму консультацій з УС ПГС чи громадськістю загалом з питань виконання Угоди про асоціацію, відсутністю індикаторів виконання.

Громадськості запропонували протягом лише кількох днів надати свої пропозиції та зауваження, а узгодження з міністерствами наразі також триває.