21 листопада 2017 р. Президент України підписав Указ «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду» №381/2017. Цим Указом Президент України дав низку доручень Кабміну та іншим органам державної влади щодо питань, пов’язаних із лісовим та водним господарством, системою державного природоохоронного контролю та моніторингу у сфері довкілля, розвитком природно-заповідної справи.

Указ наразі отримав обережні відгуки в середовищі громадських та експертних організацій. У першу чергу президент здивував такою несподіваною увагою до цих секторів. Вочевидь, це можна пояснити бажанням президента не залишатись осторонь ключових запланованих реформ у сфері охорони довкілля та природокористування, зокрема лісового господарства. Окрім того, своїм указом президент висловив позицію щодо суті низки реформ, що є важливим сигналом для попередження ситуацій, коли прийняті, наприклад, Верховною Радою закони потрапляють під вето президента або довгий час очікують його підпису.

Так, з указу випливає важливість елементу прозорості у здійсненні реформ (розширення повноважень громадських інспекторів, відкритість інформації про видані спеціальні дозволи на використання лісових ресурсів, зокрема лісорубні квитки та лісові квитки, а також інформації про зміну цільового призначення земельних ділянок лісового фонду). Серед інших меседжів – створення державного фонду розвитку лісового господарства та державного фонду розвитку водного господарства, делегування органам місцевого самоврядування окремих повноважень з державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сфері охорони довкілля, створення єдиної державної системи електронного обліку деревини, у тому числі підтвердження походження деревини, прийняття програми «Ліси України – 2030».