Мінприроди оприлюднило проект закону, який впроваджує нові засади регулювання виробництва, імпорту, експорту, розміщення на ринку та поводження з озоноруйнівними речовинами, фторованими парниковими газами та товарами, що їх містять або можуть містити, використання яких впливає на озоновий шар та на рівень глобального потепління. 

Уже з 1 січня 2018 року пропонується заборонити імпорт та розміщення на ринку товарів та обладнання, що містять або працюють з використанням озоноруйнівних речовин (окрім винятків, які встановлює Кабмін) та поетапне введення заборони на використання контрольованих речовин до 1 січня 2021 року. Хоча Угода про асоціацію передбачає введення повної заборони на гідрохлорфторвуглеці до 2015 року, припинення їх споживання Україною передбачено до 1 січня 2020 року (у відповідності до Монреальського протоколу). Наразі їх споживання в Україні різко скоротилось з 93 тон у 2013 році до 16 тон у 2016 році (що відповідає відповідним зобов’язанням за Монреальським протоколом).

Проектом також передбачено заборону виробництва так званих контрольованих речовин (озоноруйнівні речовини та/або фторовані парникові гази), аукціони для отримання дозволу на імпорт таких речовин, створення Єдиного електронного реєстру операторів контрольованих речовин.