8 листопада 2017 р. Уряд своїм розпорядженням схвалив  Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) та визначив Міністерство енергетики координатором його виконання. До 1 грудня 2017 р. Міненерго має подати до КМУ проект плану заходів з впровадження НПСВ на 2018 рік. Попереднім своїм рішенням у вересні 2017 р. КМУ зобов’язав Мінприроди внести зміни до технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин із таких установок протягом 3 місяців після затвердження НПСВ. 

НПСВ прийнятий на виконання зобов’язань України за Енергетичним Співтовариством (директиви ЄС 2001/80/ЄС) та має на меті поступове скорочення викидів діоксиду сірки, оксидів азоту та пилу від великих спалювальних установок (номінальною тепловою потужністю 50 МВт і більше) до 31 грудня 2033 року. НПСВ представляє наміри України, як члена Енергетичного співтовариства, суттєво скоротити викиди від існуючих великих спалювальних установок. Таких установок наразі в Україні функціонує 223, 90 з яких включені до НПСВ для скорочення викидів, 135 мають бути виведені з експлуатації і лише 3 вже відповідатимуть вимогам щодо викидів з січня 2018 року. План передбачає щорічне подання на розгляд Секретаріату Енергетичного Співтовариства звітів про виконання Національного плану скорочення викидів (забезпечує Міненерговугілля).

Один з найбільших операторів спалювальних установок  в Україні - ДТЕК – схвально прокоментував прийняття плану, проте висловив стурбованість відсутністю одного з ключових елементів у НПСВ – джерел його фінансування.