Громадські екологічні організації України та Молдови звернулись зі спільним листом до міжнародних організацій, зокрема ЄС та ЄБРР, висловлюючи обурення з приводу планів України збудувати додатково шість ГЕС на р. Дністер. Тим часом, Уряд України повідомляє про двосторонні переговори з  Молдовою з цього питання. Очевидно, що серед можливих поступок є постачання електроенергії до сусідів. З іншого боку, Дністер – одне з головних джерел питної води для Молдови, тож компроміс буде складний і для уряду Молдови.

Про ці плани стало відомо влітку 2016 р., коли Уряд України затвердив Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Міністерство екології не погодило це рішення, вимагаючи проведення стратегічної екологічної оцінки та оцінки впливу на довкілля. Громадськість вимагає проведення транскордонної оцінки впливу на довкілля та соціальне середовище, обґрунтовуючи це вимогами численних міжнародних угод. Окрім того, громадські організації закликали припинити будь-яке фінансування цих планів з боку міжнародних партнерів. 

Ймовірно, що ситуація довкола будівництва ГЕС може перерости у довготривалий двосторонній конфлікт. Багато в чому це залежатиме від позиції Молдови та громадських організацій. У 2003-2004 рр. проект будівництва каналу Дунай-Чорне море перетворився на постійний конфлікт з Румунією, який триває до сьогодні і заважає Уряду України використовувати канал у повній мірі. Офіційним підґрунтям румунської позиції є якраз екологічні питання. Подібний розвиток подій на Дністрі може значно ускладнити залучення кредитних коштів для реалізації планів Уряду, а самостійно Україна навряд чи може фінансувати таке масштабне будівництво.