17 січня 2017 року Верховна Рада відхилила закон «Про стратегічну екологічну оцінку», який був заветований Президентом України.  Перед цим депутати зробили кілька неуспішних спроб повернути закон на доопрацювання, проте забракло кількох голосів. 

Під час розгляду заветованого закону представник Президента України у ВРУ п. Герасимов підтвердив аргументи щодо вето. Присутній у залі міністр екології  О. Семерак закликав депутатів повернути закон на доопрацювання. Власне з такою пропозицією виступив і профільний комітет Верховної Ради, на думку якого подолання вето було б недоцільним. «Комітет не підтримує повторне прийняття закону в цілому – подолання вето без його доопрацювання», сказав секретар комітету народний депутат О. Єднак.

Таким чином, наразі у Верховній Раді відсутні законопроекти щодо запровадження механізму стратегічної екологічної оцінки в Україні. Відхилення закону «Про стратегічну екологічну оцінку» викликало розчарування в ЄС та серед екологічних громадських організацій, які очікували прийняття закону в контексті виконання Угоди про асоціацію. 

Ще один заветований екологічний закон - «Про оцінку впливу на довкілля» - не розглядався депутатами у січні, його обговорення очікується на наступній сесії, яка розпочнеться вже у лютому 2017 року.