1 вересня 2016 року Секретаріат Енергетичного Співтовариства оприлюднив Річний звіт про імплементацію за 2015-2016 роки. Як відомо, серед зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства, є й екологічні питання – оцінка впливу на довкілля (ОВД), вміст сірки в паливі, великі спалювальні установки та захист птахів. 

Відображений в цьогорічному звіті у сфері довкілля прогрес України, а точніше його відсутність, не додає оптимізму. Особливо, це стосується двох відкритих проваджень за недотримання зобов’язань – щодо сірки та щодо ОВД. Якщо справа щодо ОВД відкрита лише 1 вересня, то питання сірки висить в повітрі ще з 2013 року. Усі спроби його вирішити традиційно завершились на рівні підготовки проекту нормативно-правового акту. 

Секретаріат у звіті зазначив, що, той факт, що щодо України відкрито два провадження, “робить її [Україну] одним з найгірших виконавців в Енергетичному Співтоваристві у цій сфері”. 

Позитивно згадується лише подання проекту Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок до Секретаріату. Україна обіцяла затвердити цей план ще до кінця минулого року, проте наразі його доля залишається невідомою.

На черзі – невиконання зобов’язань щодо захисту птахів. Тому відповідним органам державної влади необхідно терміново вживати заходів для виправлення ситуації, щоб нарешті стати чемпіоном з виконання, а не з порушення зобов’язань.