Травень на Львівщині закінчується техногенною катастрофою: 28 травня на території полігону твердих побутових відходів поблизу с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області (Грибовицьке сміттєзвалище) виникла пожежа, яку гасили понад добу. Очевидно, що дим від пожежі на сміттєзвалищі є токсичним і небезпечним для життя і здоров’я людей, особливо для мешканців прилеглих сіл та міст. Проте належного оповіщення населення про вжиття дій, необхідних для убезпечення життя і здоров’я, місцева влада не надала. Знайти таку інформацію самостійно на офіційних сайтах також годі.

30 травня стався зсув сміття, в результаті чого під обвалами опинилися троє пожежників (щодо інших ймовірних жертв ситуація уточнюється), а також виникла загроза руйнації дамби на озерах з інфільтратами, що може призвести до забруднення вод і земель. Грибовицьке сміттєзвалище діє з п’ятдесятих років минулого століття і є одним з найбільших забруднювачів довкілля Львівщини. В останні десятиліття загострилися проблеми щодо його закриття, рекультивації та захоронення твердих побутових відходів, будівництва сміттєспалювального/сміттєпереробного заводів. 

Неспроможність місцевої влади адекватно вирішувати багаторічні проблеми та реагувати на надзвичайні події у сфері поводження з побутовими відходами свідчить про те, що сьогоднішні повноваження вони не в стані виконати. Тому, питання децентралізації у сфері охорони довкілля потребує, як мінімум, публічного обговорення, зокрема щодо спроможності місцевої влади здійснювати додаткові повноваження у цій сфері.