Прагнення ЄС та України вести свої торговельні відносини із дотриманням принципів сталого розвитку знайшло відображення у положеннях Глави 13 “Торгівля і сталий розвиток” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. 

29-30 травня 2017 року у Брюсселі відбулось засідання підкомітету Україна-ЄС з питань торгівлі і сталого розвитку, а 30 травня  форум громадянського суспільства з питань сталого розвитку. На порядку денному обох зустрічей стояли надзвичайно актуальні для України питання – стале управління лісами (в контексті заборони Україною експорту лісу-кругляку), імплементація ключових конвенцій Міжнародної організації праці та міжнародних екологічних конвенцій. Порядок денний громадськості включав також питання належного поводження з тваринами. 

Україна отримала своє “домашнє завдання”, яке необхідно виконати до наступного засідання підкомітету, що відбудеться в другому кварталі 2018 року. Таке завдання, серед іншого, містить багато зобов’язань щодо сталого управління лісами, зокрема, реформування системи управління лісовим господарством, залучення допомоги ЄС для такої реформи, створення належної системи реалізації лісу в прозорий спосіб, визначення часових рамок створення системи електронного обліку лісу, що включатиме 100% охоплення. Завданням ж української громадськості, окрім надання відповідних рекомендацій, є створення дорадчої групи з питань сталого розвитку, адже цього разу у форумі брала участь ad-hoc делегація.