Вчора, 12 березня 2017 р., відбувся прес-захід "Без віз і кордонів: як захистити природу відповідно до домовленостей з ЄС?",  у якому взяли участь Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України, Микола Кузьо, заступник міністра з питань євроінтеграції, представники Делегації  ЄС в Україні, експерти.

Метою заходу було обговорити шляхи впровадження в Україні природоохоронних директив ЄС, спрямованих на охорону живої природи – так званих пташиної та оселищної директив.

Під час заходу Андрій Андрусевич, старший аналітик Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля», презентував аналітичний документ «Перевірка доцільності пташиної та оселищної директив: уроки для України». Зокрема, в ньому представлені основні результати дослідження щодо впровадження пташиної та оселищної директив ЄС в умовах політики дерегуляції.

Під час дискусії було обговорено концептуальні засади впровадження природоохоронних директив ЄС, політичні та наукові пріоритети й засади цього процесу. Доповідачі приділили багато уваги фінансовим аспектам створення природоохоронної мережі в Україні, зокрема вигодам та витратам від створення нових природоохоронних територій за європейськими принципами. Було зазначено, що в ЄС щорічні фінансові вигоди від функціонування мережі NATURA 2000 оцінюються у 200-300 млрд. євро щорічно, включаючи до 85 млрд. євро додаткових доходів туристичної та рекреаційної галузей.

На думку Андрія Андрусевича, Україна та ЄС мають досягнути домовленостей щодо надання таким новим природоохоронним територіям статусу асоційованих членів мережі NATURA 2000 та, відповідно, можливості фінансування їх створення та функціонування в рамках європейської програми LIFE+.

З аналітичним документом можна ознайомитись тут.

Співорганізатором заходу виступив Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля» у рамках проекту “Сприяння європейським реформам у сфері довкілля та зміни клімату в Україні” за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія».
Фото – прес-служба Мінприроди.