Під час чергового засідання Робочої групи сторін Оргуської конвенції, яке відбулося 26-28 червня 2019 р. у м. Женева, учасники обговорили проблему захисту екологічних активістів. 

Своїм баченням з цієї важливої проблеми поділились голова Комітету з дотримання Оргуської конвенції Й.Ебессон, Спеціальний доповідач ООН з питань захисників прав людини М.Фрос, перший секретар спеціального представництва Норвегії при ООН Ш.Лобо та старший аналітик Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» А.Андрусевич. Як представник громадянського суспільства, А.Андрусевич запропонував створити в рамках конвенції спеціальний механізм швидкого реагування на переслідування екологічних активістів, оскільки загальний механізм дотримання не може виконувати таку роль та сприяти швидкому реагуванню на повідомлення про переслідування. 

Переслідування екологічних активістів є серйозною проблемою у багатьох країнах світу, а форми переслідування можуть бути різними: від фізичного насильства та вбивства до цькування в медіа та переслідування у судах. Лише у 2017 році в світі було вбито 207 екологічних активістів (за даними Глобал Вітнес).