Анексія Росією Автономної республіки Крим призвела до проблем у забезпеченні Україною охорони довкілля в АР Крим та ускладнила виконання Україною зобов’язань за міжнародними природоохоронними угодами. Не зважаючи на це, Україна використовує правові механізми протидії та попередження таких негативних наслідків.

24-25 жовтня відбулося 34-е чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, органу, що сприяє виконанню Конвенції про захист Чорного моря від забруднення (Україна є однією з шести держав-сторін Конвенції, яку вона підписала 21.04.1992 та ратифікувала 04.04.1994). На порядку денному було обговорення бюджету та робочої програми Комісії на 2018-19 рік, звітів про виконання Стратегічного плану дій щодо Чорного моря (2009), інші аспекти діяльності Комісії та Постійного Секретаріату. Як зазначило Мінприроди, Україна вимушена була заблокували ухвалення річного бюджету для фінансування робочих груп Комісії за участю представників АР Крим та м. Севастополя, які мали б представляти інтереси РФ. Таким чином українська сторона запобігла прийняттю в подальшому нелегітимних рішень робочих груп Комісії за участю громадян України з АР Крим, номінованих Росією, та використанню міжнародної арени для легалізації анексії Криму.

РФ не вперше намагається використати міжнародні природоохоронні угоди для легалізації анексії Криму. Як зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, українська делегація не допустила подвійного звітування в Секретаріаті РКЗК ООН про викиди парникових газів на території Криму, коли РФ намагалася відзвітуватися за Крим.