Друга Міністерська зустріч в рамках Східного Партнерства з питань довкілля та змін клімату відбулася у Люксембурзі 9 жовтня 2018 року. У ній взяли участь представни-ки держав-членів ЄС, міжнародних фінансових організацій, інституцій ЄС, України, Молдови, Грузії, Азербайджану, Білорусі та Вірменії. Головні питання, що обговорювалися - аналіз прогресу з досягнення спільно узгоджених цілей та визначених пріоритетів співпраці у галузі екологічної та кліматичної політики, встановлених на першій Міністерській зустрічі у Києві в 2016 році.

У ході зустрічі було відзначено, що країни СхП досягли прогресу, зокрема, у ратифікації Паризької угоди, з питань планування політики, законодавчих змін у сферах води, повітря, зеленої економіки та екологічних оцінок. Міністри, серед іншого, звернули увагу на необхідність інтегрування питань довкілля і змін клімату та цілей сталого розвитку в усі галузі; сприяння переходу до циркулярної економіки, зосереджуючись на скороченні використання пластику та сталому поводженні з відходами; сприяння переходу до більш енергетично стійкої системи; завершення створення Смарагдової мережі та сталого лісокористування; важливості прийняття Робочої програми Паризької угоди на СОР-24, що відбудеться в Польщі в грудні цього року тощо.

Було анонсовано, що ЄС продовжуватиме допомагати країнам СхП модернізувати їх економіки через нові програми фінансової підтримки, такі як «EU4Environment» (бюджет 19,5 млн. євро) та «EU4Climate» (бюджет 8 млн. євро).

Як зауважив Остап Семерак, Міністр екології та природних ресурсів України, виклики, що стоять перед державами, є схожими, тому «успішні приклади держав ЄС, які пройшли цей складний шлях – додадуть поштовху як Україні, так і Грузії і Молдові, з якими сьогодні домовились координувати виконання угод про асоціацію та залучення допомоги ЄС».