План пріоритетних дій Уряду на 2019 рік, який був прийнятий ще 18 грудня минулого року на виконання Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, 20 березня 2019 року врешті було оприлюднено на сайті КМУ. У 2019 році Уряд планує зробити 558 кроків, 40 з яких Мінприроди має здійснити самостійно або ж спільно з іншими ЦОВВ. 

Важливими здобутками, серед іншого, цього року мають стати прийняття Національного плану дій з охорони навколишнього природного середовища на період до 2025 року, створення Державної природоохоронної служби, перегляд державної морської природоохоронної політики, продовжуватимуться роботи в зоні відчуження. Низка заходів має сприяти комплексному вирішенню проблем із побутовими відходами. Так, Мінприроди має розробити та подати до ВРУ 5 законопроектів у сфері поводження з відходами, окрім цього має бути створено центральний орган виконавчої влади з питань управління відходами. Також Уряд планує подати законопроект про Смарагдову мережу, продовжуватиме формування мережі природних територій шляхом створення нових територій ПЗФ.

Уже зараз можна говорити про успішне виконання деяких кроків Плану, зокрема, схвалено Національну стратегію управління відходами до 2030 року, стартували електронні торги із продажу спецдозволів на користування надр, запрацював європейський порядок здійснення державного моніторингу вод.

На виконання урядового Плану пріоритетних дій Мінприроди затвердило власний План пріоритетних дій та заходів на 2019 рік. Він є більший, адже містить не лише пріоритети Уряду, а також додаткові заходи (пропозиції) та заходи в рамках спільної діяльності з Командою підтримки реформ і Громадською радою Мінприроди. Цей План включає 87 заходів і був оприлюднений ще 20 лютого 2019 року.