Міжфракційне об’єднання «Зелена енергія змін» 19 березня 2019 року організувало круглий стіл «Зелений порядок денний для України до 2030 року». У ході заходу народні депутати представили та запропонували до обговорення своє бачення складових наскрізної, міжсекторальної політики розвитку, направленої на забезпечення сталого зеленого розвитку України та вирішення екологічних проблем.

Як зазначив Олексій Рябчин, фракція ВО «Батьківщина», у всьому світі питання довкілля та протидії зміні клімату є у пріоритеті для всіх політичних сил. В українському політичному дискурсі такі питання також згадуються, але узагальнено, без конкретизації, яким чином досягатимуться ті, чи інші цілі. 

Зелений порядок денний, що пропонується, – це 10 пріоритетних сфер, які мають бути обов’язково присутні в програмах та баченнях всіх політичних сил. А саме: перехід до зеленої економіки, розвиток відновлюваної енергетики, ефективне управління відходами, охорона довкілля, боротьба зі зміною клімату, максимальна енергоефективність та енергозбереження, зелені міста, сталий розвиток сільських громад, чистий і безпечний транспорт, а  також якість і  тривалість життя. До 5 квітня (включно) автори збирають зауваження та пропозиції до тексту  документу.

Втім, окреслення зеленого порядку денного – це лише перший крок на шляху до підвищення пріоритету екологічних питань в Україні. Наступними мають бути адвокація на рівні політичних сил, популяризація серед населення, в т.ч. шляхом включення до переліку топ-питань у медіа-просторі, а також контроль за реалізацією. Усі ці етапи потребують спільних зусиль парламенту, уряду, громадськості, бізнесу та інших зацікавлених осіб.