Позачергова Нарада сторін Конвенції Еспо відбулась 5-7 лютого 2019 року в м. Женева (Швейцарія). Ця спеціальна сесія була скликана з метою прийняття рішень щодо дотримання конвенції окремими державами, у тому числі Україною.

На попередній Нараді сторін в 2017 р. (Мінськ, Білорусь) держави не змогли прийняти ключовий документ – рішення з питань дотримання конвенції – через розбіжності позицій у справах щодо Білорусі та Великобританії. За пропозицією України проект рішення був доопрацьований у новому форматі: замість одного рішення (яке б стосувалось усіх питань та країни) на розгляд позачергової Наради сторін у 2019 році було представлено низку окремих рішень. Два з них стосуються України: щодо будівництва каналу Дунай-Чорне море та продовження строків експлуатації РАЕС 1,2. Усі рішення були прийняті, при чому щодо каналу Дунай-Чорне море – з поправками від України. 

Рішення щодо продовження строків експлуатації Рівненської АЕС 1,2 не є новим: це – продовження справи, головне рішення у якій було прийняте ще у 2014 році за скаргою громадської організації «Екоклуб» (Рівне). Рішення щодо продовження строків експлуатації РАЕС 1,2 стало важливим у загальноєвропейському контексті, оскільки дало старт процесу вироблення загальних рекомендацій щодо застосування Конвенції Еспо до рішень щодо продовження строків експлуатації АЕС.