Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції 19 лютого 2019 р. оприлюднив Звіт про виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом за 2018 рік. Згідно зі звітом у 2018 році виконано загалом 52% запланованих євроінтеграційних заходів, а у сфері навколишнього природного середовища і цивільного захисту – 22%. Порівняно зі звітом за 2017 рік у 2018 році простежується нарощення темпів імплементації Угоди (в 2017 р. прозвітовано про 41% виконання Угоди), але прогрес виконання зобов’язань у сфері охорони довкілля є одним із найнижчих, ще й зменшився (у 2017р. – 27%). 

Одним з ключових питань при аналізі цього документа є відсутність пояснення методології, якою користується урядова структура в підрахунку відсотків. Виходячи із змісту звіту здається, що автори ототожнюють Угоду про асоціацію і План заходів виконання Угоди. Проте виконання останнього є необхідною, але недостатньою умовою для належного і повноцінного виконання Угоди. 

Також неоднозначними є самі цифри, що наведені у звіті. Наприклад, одним із здобутків у сфері довкілля у 2018 році є прийняття Закону «Про стратегічну екологічну оцінку». Водночас його прийняття не зафіксоване як актив ВРУ – згідно зі звітом прогрес виконання угоди парламентом становить 0%. 

Виконання Угоди про асоціацію на практиці має означати впровадження в українське законодавство норм і стандартів європейського права. У сфері охорони довкілля це вимоги 26 директив і 3 регламентів. Якби оцінювалося виконання Угоди, як виходить з назви урядового звіту, результати були б іншими. За оцінками експертів, із 164 зобов’язань, зафіксованих у Додатку ХХХ, лише 12 виконані, а розгляд 65 ще не розпочався.