Моніторинг довкілля в Україні здійснюють 11 державних відомств, більшість з яких не підпорядковуються Мінприроди. 31 травня 2019 року Міністерство екології та природних ресурсів  спільно із «Фундацією «Відкрите суспільство» презентувало геоінформаційну систему «Відкрите довкілля», яка дасть змогу отримувати всю необхідну екологічну інформацію на одному порталі. Єдина платформа екологічної інформації сприятиме вільному доступу громадян та експертів до актуальної і достовірної інформації про стан довкілля та має стати основою для прийняття ефективних управлінських рішень у сфері охорони довкілля.

Систему запущено в тестовому режимі. На даному етапі вона містить три інтерактивні карти: «Вода», «Повітря» та «Екофінанси». Уся інформація надається у форматі відкритих даних. Більше того, портал надає можливість сформувати користувачу власну, необхідну йому вибірку екологічного моніторингу, обираючи дані за регіонами, роками та забруднюючими речовинами, побудувати на їх основі первісні діаграми та завантажити у потрібному форматі. 

Щодо планів розбудови порталу, вони досить амбітні. Зокрема, має бути оновлено модуль «Повітря», з’являться модулі «Ліси», «Біорізноманіття», «Ґрунти». Також розробники анонсують, що портал надаватиме інформацію не лише державного моніторингу довкілля, але також й організацій, які здійснюють громадський моніторинг.

Нагадаємо, що впровадження інформаційної системи, яка об’єднає в одну електронну базу екологічні дані різних центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування передбачено Концепцією створення Загальнодержавної автоматизованої системи «Відкрите довкілля», одним із п’яти компонентів якої має бути функціонування геопорталу.