Мінприроди 16 листопада 2018 року оприлюднило Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Концепція спрямована на впровадження інтегрованого дозволу згідно з Директивою 75/2010/ЄС.

Проект концепції супроводжується низкою аналітичних та допоміжних матеріалів, включаючи так звану політичну пропозицію. В цілому, концепцією передбачено удосконалення дозвільної системи у сфері охорони довкілля шляхом імплементації положень Директиви 2010/75/ЄС. Це передбачає диференційований за трьома групами підприємств підхід: інтегрований дозвіл, уніфікований дозвіл та реєстрація шляхом подання декларації. 

Наразі концепція передбачає доволі високий рівень централізації нової системи та, по суті, національну адаптацію найкращих доступних технологій та методів управління (які Мінприроди планує розробляти та затверджувати). Цілком незрозумілим є зв’язок із національними заходами щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок, що також є невід’ємною частиною Директиви 75/2010/ЄС. 

Впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення здійснюватиметься до 2028 року. Громадське обговорення проекту триватиме до 16 грудня 2018 року.