2 травня 2019 р. Мінприроди оприлюднило проект розпорядження КМУ «Про схвалення Національної стратегії щодо поводження з інвазійними чужорідними видами флори і фауни на період до 2030 року».

Проектом пропонується затвердити стратегію для запобігання проникненню, знищенню, контролю та пом’якшення (мінімізації) несприятливого впливу інвазійних чужорідних видів на природні екосистеми, господарську діяльність та здоров’я людини. Реалізація стратегії передбачатиме два етапи, а також розробку національного і місцевого планів дій. 

У пояснювальній записці до проекту стратегії зазначається, що практично вся територія України в тій чи іншій мірі зазнає впливу інвазійних чужорідних видів. Ця проблема є актуальною з точки зору соціальних, економічних та екологічних інтересів, включаючи торгівлю, охорону здоров'я, сільське, лісове і водне господарство.

В Європейському Союзі діє відповідний регламент 1143/2014, яким, зокрема, закріплено перелік інвазійним чужорідних видів флори та фауни. Створення такого переліку передбачене і запропонованою Мінприроди стратегією.