Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (березень 2019)

Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за березень 2019 року.

У березні підійшов до логічного завершення процес ухвалення законодавчих заборон на використання в ЄС одноразових пластикових виробів – Європейським Парламентом ухвалено відповідні зміни. Європейська Комісія оприлюднила Звіт про виконання Плану дій з циркулярної економіки, а Євростат – статистичні дані про переробку відходів в ЄС.

З нагоди Всесвітнього дня води оприлюднено Декларацію Високого представника ЄС, в якій доступ до питної води та санітарії розглядається передумовою гідного життя людини. У березні Рада ЄС схвалила свою позицію щодо перегляду Директиви про якість води, Європейська Комісія завершила консультації з громадськістю щодо доцільності Водної рамкової директиви, Європейське агентство з навколишнього середовища оприлюднило звіт про вплив промислових стічних вод на довкілля ЄС. Європейська Комісія виступила з комюніке, в якому окреслила дії, необхідні для подолання викликів і ризиків впливу лікарських препаратів на довкілля. Європейський Парламент прийняв резолюцію, в якій зазначив шляхи вирішення проблем забруднення атмосферного повітря від транспортного, сільськогосподарського та енергетичного секторів економіки.

У кліматичній сфері схвалені законодавчі зміни щодо зменшення викидів СО2 від нових автомашин та фургонів. Європейський Парламент ухвалив резолюції з питань модернізації автомобілів, які забруднюють довкілля і продовжують використовуватися в Європі, бачення зменшення викидів СО2 та переходу до кліматично-нейтральної економіки, змін у фінансуванні кліматичних заходів та запровадження нових фінансових інструментів.

У рубриці «Кращі екологічні практики» знайомимо читачів з проектом, за результатами якого в Шотландії впроваджено єдиний веб-ресурс екологічної інформації.

 

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook