Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційноаналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за березень-квітень 2020 року.

У березні Європейський зелений курс продовжував бути флагманом формування та розвитку кліматичної й екологічної політики ЄС. Європейська Комісія ухвалила План дій з циркулярної економіки, Промислову стратегію ЄС. У сфері клімату представлено проєкт Європейського кліматичного закону, розпочаті громадські консультації у рамках Європейського кліматичного пакту та щодо оновлення цілей зі зменшення викидів парникових газів на 2030 рік. Інституції ЄС працювали і над питаннями захисту біорізноманіття та оновлення сільськогосподарської політики, котрі є одними з ключових напрямів курсу. Проте пандемія COVID-19 внесла свої корективи у графік роботи Європейської Комісії у цій сфері – прийняття запланованих стратегій було відкладено. Водночас європейські інституції одностайні щодо невідворотності реформ у рамках Європейського зеленого курсу, не зважаючи на невідкладні заходи з подолання коронавірусної та економічної криз. Зараз коригуються дії з окремих довкіллевих питань, спричинених впливом пандемії, – оприлюднені керівні настанови щодо перевезення відходів в ЄС та поводження з відходами в контексті коронавірусної кризи.

Оприлюднено новий План дій ЄС щодо прав людини та демократії на 2020-2024 роки, в якому приділено увагу правам людини і впливу на них зміни клімату та деградації стану довкілля, схвалено висновки з покращення якості повітря, запрацювала пошукова система законодавства про хімічні речовини, опубліковано низку досліджень з екологічних проблем. З кліматичних питань прийнято Довгострокову стратегію розвитку щодо низьких викидів парникових газів. 2021рік проголошено Європейським роком залізниці, виділені кошти на підтримку інноваційних проєктів у транспортному секторі.

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook