Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за березень-квітень 2021 року.

Протягом весняних місяців 2021 року Європейський Союз продовжив роботу над розробкою, прий няттям та оприлюдненням правових документів у сфері екологічної та кліматичної політики. Зокрема, прийнято План дій з органічного виробництва, пакет правових заходів, спрямованих на забезпечення таксономії ЄС, опубліковано зміни до регламенту стосовно маркування одноразових пластикових виробів, досягнуто попередньої згоди між співзаконодавцями ЄС щодо Європейського кліматичного закону, фінансової підтримки переходу до кліматично нейтральної економіки, проводяться переговори щодо прийняття 8-ої Програми дій з охорони довкілля, Рада ЄС висловила свої міркування щодо Хімічної стратегії сталості. У центрі уваги перебували також питання оновлення правової бази функціонування Програми LIFE, створення загальноєвропейської правової бази щодо охорони ґрунтів, зміни обліку природного капіталу, тлумачення окремих питань екологічної відповідальності, перегляд директив про морську стратегію та щодо міських стічних вод, оцінка директиви про відпрацьовані транспортні засоби.

У березні-квітні відбулися зустрічі високого рівня стосовно вирішення екологічних і кліматичних проблем, серед яких: 5-та Міністерська конференція з кліматичних дій, зустріч на рівні представників ЄС та Китаю з питань біорізноманіття, Європейської Комісії та Міжнародного енергетичного агентства щодо внеску енергетичного сектора в досягнення кліматично нейтральної економіки. Підписантів Європейської угоди мерів закликали збільшити свої зобов’язання та привести їх у відповідність до нових кліматичних цілей ЄС. Європейська Комісія висловила своє бачення щодо можливості впровадження ініціативи вуглецевого землеробства та запустила інтерактивний Парк комах-запилювачів. Опубліковано звіт щодо картування та оцінки пралісів в Європі, настанови щодо запобігання пожежам в лісах та дані щодо викидів парникових газів у 2020 році.

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook