Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (червень 2017)

Огляд охоплює новини з питань довкілля та зміни клімату в ЄС за червень 2017 року.

Вас може зацікавити позиція громадськості щодо оприлюдненого Єврокомісією весною 2017 року плану майбутнього розвитку ЄС. Громадськість підготувала власний сценарій розвитку ЄС, який пропонує включити окремим напрямком в існуючий документ. Основний наголос зроблено на важливості сталого розвитку ЄС задля захисту інтересів громадян, соціальної та екологічної справедливості.

Протягом червня побачила світ низка звітів, присвячених довкіллю Арктики, Плану дій щодо природи, людей та економіки. Продовжувалася робота з розроблення права ЄС, зокрема зі спрощення механізму екологічного звітування та екомаркування. Відбулися екологічні заходи, спрямовані на впровадження екологічно-дружніх підходів, зокрема визначено зелені міста Європи.

У червні зросла активність у сфері зміни клімату. Одним з питань, піднятих європейським політикумом, стало майбутнє Паризької угоди у зв’язку з виходом з неї США . Лідери Євросоюзу підтвердили стійкі наміри ЄС щодо її повної імплементації.

Темою місяця цього огляду є інтегрована морська політика ЄС, як механізм послідовного та узгодженого вирішення питань, пов’язаних із морською сферою та зменшенням навантаження на морське середовище. І на завершення, Вашій увазі пропонується інформація про Європейську Раду як інституцію ЄС та директиви як вторинне джерело права ЄС.

 

Цей огляд було підготовлено в рамках проекту "Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні" за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/ ). Його зміст є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

 
Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook