Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС (грудень 2017)

Шановні друзі! Пропонуємо вашій увазі черговий випуск «Довкілля і клімат: інформаційно-аналітичний огляд екологічної та кліматичної політики і права ЄС» за грудень 2017 року.

У грудні активізувалася правотворча діяльність інституцій ЄС. Зокрема, визначені пріоритети розвитку законодавства ЄС на 2018-2019 роки, досягнуто домовленості із законодавчих ініціатив у сфері поводження з відходами, реформування внутрішнього ринку електроенергії, використання відновлюваних джерел енергії.

Європейська Комісія представила дев’ятий звіт із виконання Директиви про очистку міських стічних вод, а Європейське агентство з навколишнього середовища оприлюднило оновлений звіт про прогрес у впровадженні відновлюваної енергетики в Європі. Рада ЄС схвалила висновки щодо екологічних інновацій та їхньої важливості у переході до циркулярної економіки.

У грудні завершується головування Естонії у Раді ЄС, тому громадськість опублікувала свою оцінку екологічного зрізу цього головування. Опубліковано результати спеціального видання Євробарометру з опитування думки європейців щодо їхнього ставлення до довкілля та екологічних проблем. Відбулися комітетські слухання з виконання Лісової стратегії ЄС.

У кліматичній сфері досягнуто домовленості між інституціями ЄС щодо обліку викидів від землекористування, змін у землекористуванні та в секторі лісового господарства, а також щодо ключових законодавчих пропозицій зі скорочення викидів парникових газів, енергетичної ефективності будівель, системи управління Енергетичним Союзом.

В експрес-матеріалі про інституції та джерела права ЄС коротко інформуємо про Європейський центральний банк та рішення Європейського Суду Правосуддя.

І, на завершення, бажаємо щасливого і продуктивного Нового 2018 року та веселих різдвяних свят. 

 

Цей огляд було підготовлено в рамках проекту "Сприяння європейським реформам у сфері довкілля і зміни клімату в Україні" за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія» (http://www.irf.ua/programs/eu/civicsynergy/ ). Його зміст є виключною відповідальністю Ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Експертно-дорадчого центру «Правова аналітика» і не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити документ
Завантажити
Поділитись цим документом
Twitter Facebook